BAMBUSOVÉ VLÁKNO - TAKMER DOKONALÝ MATERIÁL

BAMBUSOVÉ VLÁKNO  - TAKMER DOKONALÝ MATERIÁL

 

Bambus sa v poslednom období stáva veľmi zaujímavou rastlinou vďaka tomu, že jeho pestovanie je veľmi nenáročné, rýchlo rastie a má takmer dokonalé vlastnosti. Čoraz viac sa stretávame s ponukou textilných produktov, ktoré obsahujú bambusové vlákno. Ide najmä o oblečenie, ktoré prichádza najviac do styku s pokožkou (spodná bielizeň, ponožky, športové oblečenie). Pozrime sa teraz na to, prečo je práve bambusové vlákno hlavnou zložkou našich prsných vložiek na dojčenie.

Bambusové vlákno je veľmi jednoduché získať. Základom je vypestovať základnú surovinu – bambus. Táto rastlinka rastie veľmi rýchlo – približne 8 týždňov. Vzhľadom na to, že pestovanie bambusu je veľmi nenáročné, predstavuje bambus veľmi zaujímavú rastlinu aj v ekonomickej rovine. Predstavuje nádej pre chudobné ázijské oblasti, ktoré sa vďaka produkcii bambusového vlákna môžu vymaniť z ekonomického úpadku.

Vďaka čomu teda získalo bambusové vlákno svoju popularitu?

  • Antibakteriálne – na bambusových farmách rastie bambus na rozdiel od bavlny bez používania akýchkoľvek pesticídov a hnojív, ktoré následne dráždia pokožku. Zriedkavo je napadnutý škodcami či chorobami. Obsahuje zložku, ktorá má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, ktoré túto rastlinu chránia pred baktériami a plesňami. Testy dokázali, že prítomnosť bambusového vlákna dokáže zničiť až 70% nežiadúcich baktérií.
  • Termoregulačné – Materiál má výbornú schopnosť absorbovať vlhkosť a dobre vyrovnávať teplotné rozdiely, čím prispieva k príjemným pocitom pri nosení. Tkanina má 3-4x väčšiu savosť než bavlna. Bambus zahreje, je priedušný i chladí.
  • Pohlcuje pachy – vďaka silným antibakteriálnym vlastnostiam je bambusová tkanina rezistentná voči zápachu aj pri dlhodobom nosení
  • Prírodné a biologicky rozložiteľné
  • Hodvábne jemné, vhodné aj pre ľudí s citlivejšou pokožkou alebo pokožkou so sklonom k alergickým reakciám.

 

Dokonalá jemnosť, odolnosť voči baktériám, výborná absorpčná schopnosť – to sú hlavné dôvody, prečo je bambusové vlákno hlavnou zložkou našich prsných vložiek. Skvele absorbujú mlieko, zanechajú pokožku suchú, dobre vetranú a bez podráždenia. Užite si ten skvelý pocit na Vašej pokožke aj Vy a dojčite bez obáv.

 

Zdroj: www.astratex.cz, www.zelenezpravy.cz

                                                

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie