Cestovanie s bábätkom: 7 vecí, ktoré je dobré mať vždy poruke

 

Plánujete cestu autom po prvý krát? Na prvý pohľad sa to môže zdať ako banálna vec, ale pre novú maminu je prvá dlhšia cesta autom často náročná úloha :) Čo si mám zobrať zo sebou? Náhradné oblečenie? Pre bábo či aj pre mňa? Čo ak niečo zabudnem? Vieme, že plánovanie prvých ciest je pre neskúsené maminy trochu stresujúce, a preto sme dali dokopy zopár tipov na veci, ktoré sa vám zídu pri cestovaní s bábätkom. Môžete si ich pokojne zbaliť do malej tašky, ktorú budete mať stále v aute, pre pokoj v duši.

Tu je teda zopár vecí, ktoré sa Vám a Vášmu bábätku určite zídu na cestu:

1/ Náhradné plienky a vlhké obrúsky

K tomuto asi veľa písať netreba, je to jednoducho základ. Majte vždy a všade poruke.

 

2/ Náhradné oblečenie pre bábätko

Deti sa vždy zašpinia, a platí to aj pre tie najmenšie. Občasná nehoda v podobe precikanej plienky či vygrckaného mlieka sa stane občas aj Vám (ak má Vaše malé reflux, tak budete prezliekať celkom často :) Preto vždy so sebou noste niečo na prezlečenie.

 

3/ Taška/vrecko na odpad

Takže, náhradné oblečenie pre bábätko si môžeme odškrtnúť....Ale čo s tým špinavým, ktoré ogrcká/preciká? Pre tieto prípady je skvelé mať poruke odpadkové vrecko, kde špinavé oblečenie ľahko zabalíte, kým budete mať možnosť ho oprať,  a uchránite seba aj svoje okolie pred zápachom z vygrckaného mlieka :)

4/ Niečo malé pod zub – pre Vás!

Akonáhle sa Vaše dojča premení na všejediaceho malého človeka, Vaše jedlá budú pozostávať prevažne z roztlačeného ovocia, detských jogurtov a kukuričných chrumiek. Dovtedy ale, ako dojčiaca mama, myslite aj na seba a majte po ruke dostatok zdravých snackov a vody, aby ste mali energiu na tvorbu mlieka. Kúsky jablka, mrkvy či hrozno, alebo rôzne celozrnné krekry. Čokoľvek, čo máte radi a ľahko sa je jednou rukou :D

5/ Voda

Ako sme už spomínali vyššie – na vodu nezabúdajte! Je nesmierne dôležitá pre tvorbu materského mlieka a samozrejme aj pre Vás. Uistite sa, že v aute máte vždy dostatok vody.

6/ Šatka na dojčenie

Multifunkčná šatka je skvelá vec, ktorú využijete na mnoho spôsobov. Dopraje Vášmu bábätku súkromie pri dojčení, ochráni ho pred slnkom pri dojčení vonku, môžete ju dokonca použiť ako skvelú prikrývku na vajíčko, keď Vám bábätko zaspí. V neposlednom rade je to skvelý módny doplnok i pre Vás. Pri dlhej ceste autom si ju môžete hodiť cez seba ako prikrývku, ak Vám vadí napríklad studený vzduch z klimatizácie. Ľahko s ňou zamaskujete aj malé „mliečne“ nehody na tričku. Mať takúto šatku je na nezaplatenie, naozaj. Kúpite ju aj u nás – je úžasne priedušná, elastická, vyrobená z jemnej bambusovej tkaniny, ktorá má skvelé termoregulačné a antibakteriálne vlastnosti.

7/ Vložky na dojčenie

Určite máte aspoň jeden pár vo svojej prebaľovacej taške. Hoďte si jeden rezervný pár aj do auta, len pre prípad, že tie vložky, čo ste si mysleli, že máte v taške, tam nebudú :) Naše látkové vložky Vás zachránia vo všetkých tých nepríjemných situáciách, keď sa Vám mlieko nekontrolovateľne pustí tiecť. Navyše, môžete ich použiť aj ako núdzové utierky, keďže dokonale absorbujú vlhkosť.

 

Takže, teraz ste pripravená na čokoľvek, môžete vyraziť! Pustite si obľúbenú hudbu a hurá na cesty s kľudným svedomím, že ste pripravená na všetky nástrahy cestovania s bábätkom. Štastnú cestu!

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie